Tucet dobrých rád pri nákupe dverí - Bezpečnostné dvere ZICHER

Tucet dobrých rád pri nákupe dverí

tucet dobrých rád pri nákupe dverí

Ak uvažujete o kúpe bezpečnostných dverí, určite Vám pomôže tucet dobrých rád. Užitočné sú ešte pred návštevou akejkoľvek predajne bezpečnostných dverí. Pomôžu Vám ujasniť si o aké dvere máte záujem, relevantne porovnať konkurenčné ponuky a správne sa rozhodnúť o zabezpečení Vášho domova.

 1. Dvere nikdy nekupujte ako poslednú vec do nového alebo rekonštruovaného bytu. Naopak, najlepšie je začať dverami.
 2. Najdôležitejšími parametrami pri rozhodovaní by mali byť vždy kvalita a funkčnosť dverí, nie len zaujímavý dizajn či nízka cena. Spýtajte sa na technické, bezpečnostné a úžitkové vlastnosti dverí.
 3. Rozdiely v cenách znamenajú aj rozdiely funkčné. Opýtajte sa na odlišné bezpečnostné triedy jednotlivých dverí a nechajte si vysvetliť ich špecifické vlastnosti. O úrovni bezpečnostných dverí hovorí najmä parameter bezpečnostná trieda.
 4. Samotný počet uzamykacích bodov nemusí byť rozhodujúci. Nechajte si dôkladne vysvetliť rozdiel medzi aktívnymi a pasívnymi čapmi, ich význam a spôsob akým zapadajú do zárubne.
 5. Poraďte sa o potrebe výmeny Vašej zárubne. Ak pôvodná zárubňa nespĺňa potrebné parametre ani po jej prípadnom spevnení, potom nie je vhodná na kvalitnú inštaláciu bezpečnostných dverí a je potrebné ju vymeniť.
 6. Zámok a zámková vložka sú dve odlišné súčasti dverí. Nechajte si vysvetliť ich funkcie a rozdielny vplyv na celkovú funkčnosť a bezpečnosť dverí.
 7. Dôležité je aj to čo nevidíte. Nechajte si vysvetliť aká je výplň jednotlivých dverí a aké funkcie plní (protipožiarne zabezpečenie, odhlučnenie, zateplenie). Protipožiarna vlastnosť dverí by mala byť už dnes samozrejmosťou, pri novostavbách sa automaticky vyžaduje.
 8. Drahšie dvere môžu viesť k úsporám. Zistite si, či Vaša poisťovňa poskytuje zľavy na poistnom pri inštalácii bezpečnostných dverí a aké parametre musia také dvere spĺňať.
 9. Nielen doba záruky je dôležitá. Overte si ako dĺžku záručnej doby, tak aj jej rozsah, na čo všetko sa vzťahuje a kde ju je možné v prípade potreby uplatniť.
 10. Pri výbere príslušenstva myslite na to kto a ako často bude dvere otvárať. Nechajte si poradiť akú bezpečnostnú vložku a koľko kľúčov zvoliť.
 11. Mať istotu je dôležité. Nechajte si vopred ukázať všetky certifikáty pre Vami zvolený typ dverí. Overte si, že sú platné a deklarujú všetky technické a bezpečnostné vlastnosti, pre ktoré dvere kupujete.
 12. Dôležitá je spoľahlivá pomoc v núdzi. Overte si akým spôsobom a v akom rozsahu funguje havarijný, záručný servis Vášho predajcu a ako je zaistený pozáručný servis.

Ďalšie otázky?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Neváhajte a opýtajte sa nášho odborníka, odpovieme Vám.

Rýchly kontakt

ZICHER NITRA Damborského 9
mobil: 0905 854 248
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
ZICHER LEVICE Koháryho 6467/107
mobil: 0905 854 248
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
ZICHER ZLATÉ MORAVCE
mobil: 0905 854 248
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Bezpečnostné dvere


Nábytok a bývanie 2010 18
Nábytok a bývanie 2009 18
Bezpečnostné dvere Levice 06
Nábytok a bývanie 2010 37
výrobné priestory, plánovanie a vývoj
Nábytok a bývanie 2008 05