Ako nakupovať bezpečnostné dvere - Bezpečnostné dvere ZICHER

Ako nakupovať bezpečnostné dvere


1. Čo treba vedieť ešte pred samotným výberom bezpečnostných dverí?

Skôr ako si vyberiete tie "vaše bezpečnostné dvere" treba si zistiť u viacerých firiem, ktoré pôsobia na našom trhu aký výrokok pod názvom bezpečnostné dvere predávajú. Keď výrobok nazveme bezpečnostné dvere, tak by mal splniť aspoň minimálne požiadavky noriem pre najnižšiu bezpečnostnú triedu.

na začiatok...


2. Prečo dvere od firmy Zicher.

Spoločnosť ZICHER - bezpečnostné systémy pôsobí na trhu od roku 2000. Špecializujeme sa na dodávku, montáž a servis bezpečnostných dverí SHERLOCK. Spoločnosť SHERLOCK je rešpektovaným obchodným partnerom a pokrýva značnú časť trhu v SR, ČR a Maďarsku.

 • Ako spolupracujúci partner spoločnosti SHERLOCK dodržujeme pri našej práci všetky normy a certifikácie kvality vychádzajúce zo skúšobní a certifikačných orgánov, ktoré permanentne overujú kvalitu výrobkov SHERLOCK.
 • Dodržujeme anonymitu našich klientov.
 • Vysoký štandard kvality práce našich montážnych skupín pravidelne overujeme spätnou väzbou u našich zákazníkov.
 • Na trhu pôsobíme od roku 2000 a v našom portfóliu máme desiatky spokojných zákazníkov od vlastníkov bytov až po veľké súkromné objekty.
 • V našej práci sa neustále vzdelávame a snažíme sa ponuku našich výrobkov a služieb dopĺňať o najnovšie trendy v oblasti bezpečnosti.

Špecializujeme sa predovšetkým na klientov západoslovenského regiónu z miest Nitra, Vráble, Zlaté Moravce, Levice, Tlmače, Želiezovce, Šahy a Hlohovec. V prípade záujmu vieme ponúknuť naše služby v okruhu cca 100 km od Nitry.

Poskytujeme aj poradenstvo v oblasti mechanickej bezpečnosti, vieme vypracovať ponuku a obslúžiť bytového zákazníka aj veľkú spoločnosť. Našu prácu neustále skvalitňujeme permanentným školením montážnych skupín, zabezpečujeme servis všetkých bezpečnostných dverí a trezorov.

na začiatok...


3. Ako si dvere objednám?

 • Navštívte nás osobne na predajnom mieste, kde vám náš vyškolený personál ochotne poradí pri výbere dverí, doplnkov a vypracuje predbežnú cenovú ponuku.
 • Popíšte váš predbežný záujem prostredníctvom kontaktného formulára.
 • Objednajte si bezpečnostného technika priamo k vám domov. (viac čítajte v bode 5.)

na začiatok...


4. Kde vás nájdem?

ZICHER - naše predajné miesta nájdete:

 • V Nitre na Damborského ulici 9, približne 50 m od Daňového úradu smer Polygón, vedľa cyklistickej predajne
 • V Leviciach na Kalnickej 1 (Stolar centrum - oranžová budova pod nadjazdom)
 • V Zlatých Moravciach na Továrenskej 14 (PROFI ELEKTRO)

na začiatok...


5. Nevyhovujú Vám otváracie hodiny?

Ak Vám nevyhovujú otváracie hodiny v našich predajniach ponúkame Vám návštevu bezpečnostného technika vo vašom byte, kde Vám bezplatne predstaví ponuku firmy Zicher a vypracuje na základe technickej obhliadky stavebného otvoru kompletnú cenovú ponuku. (pozn. technickú obhliadku stavebného otvoru je potrebné vykonať vždy ešte pred podpísaním záväznej objednávky). Výhodou tejto služby je, že cenová kalkulácia je presne ušitá na mieru a nie je potrebné ju meniť. Bezpečnostný technik má k dispozícií názornú katalógovú ukážku bezpečnostných dverí, vzorky povrchov a ostatné príslušenstvo.

Máte záujem o technickú obhliadku? Chcete vediet aká je cena? Dohodnite si technickú obhliadku a poradenstvo zdarma...

na začiatok...


6. Ak máte zatiaľ iba predbežnú cenovu ponuku nasleduje technická obhliadka.

Na základe technickej obhliadky stavebného otvoru je možné odsúhlasenie položiek predbežnej cenovej ponuky a následne potvrdenie alebo upravenie cenovej ponuky. Ak zákazník rozhodnutý a súhlasí s uvedenou kalkuláciou – podpisuje záväznú objednávku pri ktorej sa skladá záloha vo výške 30% z dohodnutej výslednej ceny záväznej objednávky. (približne 200-300 €)

na začiatok...


7. Aká je dodacia lehota pri objednaní?

Dodacia lehota je pri typizovaných bezpečnostných dverách (neplatí pre atyp) približne 4 týždne. Ponúkame aj možnosť dodania bezpečnostných dverí v urýchlených dodacích termínoch tzv. expresné dvere do 10 pracovných dní, kde je možnosť výberu povrchových úprav obmedzená (výber približne z 8 najčastejšie používaných úprav, alebo zo skladových zásob).

na začiatok...


8. Ako sa pripraviť na montáž?

Jedná sa o stavebný zásah (výsek, betonáž), preto doporučujeme opatriť miesto montáže fóliou (vstavané skrine, zrkadlá, vešiaky atď.) poprípade krehké veci odložiť z dosahu.

na začiatok...


9. Ako dlho trvá montáž?

Montáž sa začína v ranných alebo popoludńajších hodinách a trvá cca 4 až 8 hodín, podľa náročnosti.

na začiatok...


10. Ako prebieha odovzdávanie zákazky?

Po ukončení stavebných prác súvisiacich s montážou dverí Vám technik predvedie krátke zaškolenie o používaní a bežnej údržbe dverí. Na vašu žiadosť technik zoberie vaše pôvodné dvere na likvidáciu. Pri preberaní a následnom vyplatení zákazky v hotovosti zákazník obdrží: faktúru, príjmový doklad, dodací list, záručný list, certifikát k objednanému modelu dverí a zmluvu o poskytovaní technickej služby.

na začiatok...


11. Návod na obsluhu a údržbu dverí

Prevádzkové pokyny

 • 1) Bezpečnostné protipožiarne dvere môžu byť inštalované len do bezpečnostnej zárubne SHERLOCK®, alebo do kovovej zárubne v zmysle technických požiadaviek jednotlivých modelov. Zárubňa musí byť osadená v panelovej, alebo murovanej stene a musí byť vyliata betónovou zmesou po celej výške.
 • 2) Dvere sa môžu otvárať smerom do chráneného priestoru aj smerom von z chráneného priestoru.
 • 3)Bezpečnostné protipožiarne dvere pozostávajú z nasledovných základných komponentov:
  • a) bezpečnostné protipožiarne dvere so zabudovaným zadlabacím zámkom a rozvorovým systémom
  • b) bezpečnostné kovanie
  • c) cylindrická bezpečnostná vložka so sadou kľúčov.
   Rozšírená výbava neznižujúca požiarnu odolnosť dverí:
  • a) panoramatický priezorník
  • b) prídavný zámok
 • 4)Bezpečnostné protipožiarne dvere sú vyrobené a certifikované podľa právnych predpisov platných v dobe výroby dverí. Zo znenia týchto predpisov vyplýva pre prevádzkovateľa povinnosť zabezpečiť údržbu a kontrolu funkčnosti minimálne raz za 12 mesiacov.
 • 5) V rámci opráv a údržby prevádzkovateľ môže meniť kovanie a cylindrickú vložku pričom musí dbať na dodržanie bezpečnostnej triedy dverí. Výmenu zadlabacieho zámku a opravu rozvorového systému je povinný konzultovať s výrobcom dverí resp. dodávateľom.

Návod na obsluhu a údržbu bezpečnostných protipožiarnych dverí SHERLOCK®

Zamykanie dverí

Zasuňte kľúč do otvoru vložky a otáčaním v smere zamykania uzamknite rozvorový systém. Pri uzamknutí sa vysunú aktívne body po obvode dverí do otvorov v zárubni. Dvere sú zamknuté a bezpečnostné až po zatvorení do zárubne a ich zamknutí na 2 západy.

Odomykanie dverí
 • 1) Zasuňte kľúč do otvoru vložky a otáčaním v smere odomykania odomknete rozvorový systém. Pri odomykaní sa zasunú aktívne body späť do východiskovej polohy vo vnútri dverí.
 • 2) Zamykaním dverí pri otvorenom dvernom krídle môžete spôsobiť vážne poškodenie rozvorového systému. Na takéto poškodenie sa nevzťahuje záruka.
 • 3) Pri svojvoľnej výmene uzamykacieho systému (výmena kovania, vložky...) zákazníkom, výrobca negarantuje dodržanie certifikovanej a deklarovanej bezpečnostnej triedy dverí. Rozhodnutia zákazníka vzťahujúce sa k bezpečnostným dverám doporučujeme konzultovať s technikmi výrobcu alebo so servisným technikom.
Návod na ošetrovanie a údržbu povrchu bezpečnostných protipožiarnych dverí SHERLOCK®
 • 1) V prípade znečistenia povrchovej úpravy je najvhodnejším prostriedkom na čistenie slabý roztok neagresívneho saponátu s vlažnou vodou.
 • 2) Na čistenie laminovaného povrchu nie sú vhodné olejovité čistiace prípravky na drevo, čistiace prášky, čistiace emulzie ani riedidlá. Organické a anorganické oleje zanechávajú škvrny na povrchu.
Návod na obsluhu a údržbu bezpečnostných protipožiarnych dverí SHERLOCK® si môžete stiahnuť vo formáte PDF pre tlač.

na začiatok...

Ďalšie otázky?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Neváhajte a opýtajte sa nášho odborníka, odpovieme Vám.

Rýchly kontakt

ZICHER NITRA Damborského 9
mobil: 0905 854 248
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
ZICHER LEVICE Koháryho 6467/107
mobil: 0905 854 248
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
ZICHER ZLATÉ MORAVCE
mobil: 0905 854 248
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Bezpečnostné dvere


Nábytok a bývanie 2010 17
Nábytok a bývanie 2008 10
Nábytok a bývanie 2009 04
dvere pre exteriér
Nábytok a bývanie 2009 16
Galéria Tesco Nitra 17